«Якщо посадовець та члени його сім’ї відкрили рахунок в закордонному банку, вони зобов’язані письмово повідомити про це НАЗК.
Виключно письмове повідомлення про відкриття валютного рахунка в закордонному банку може вважатися належним виконанням антикорупційних зобов’язань.
Ця вимога Закону України «Про запобігання корупції» діє в незмінній редакції з 2014 року і не може розширюватися підзаконними актами», - адвокат, старший партнер «КРІДЕНС ПАРТНЕРС» Ігор Степанов.
Нагадуємо, що НАЗК дозволило не подавати письмово повідомлення про відкриття валютного рахунка в установі банку-нерезидента, якщо таке повідомлення було подано шляхом заповнення електронної форми у персональному кабінеті Реєстру декларацій (датальніше: http://surl.li/jmnt).
Вимога статті 52 Закону України «Про запобігання корупції» (https://cutt.ly/WjPKvEz):
«1. У разі відкриття суб'єктом декларування або членом його сім'ї валютного рахунка в установі банку-нерезидента відповідний суб'єкт декларування зобов'язаний у десятиденний строк письмово повідомити про це Національне агентство у встановленому ним порядку, із зазначенням номера рахунка і місцезнаходження банку-нерезидента.
…
Порядок інформування Національного агентства про відкриття валютного рахунка в установі банку-нерезидента, а також про суттєві зміни у майновому стані визначаються Національним агентством.»
Вимога Порядку № 20 (реєстр. № 1366/29496):
«Суб'єкт декларування може подати повідомлення шляхом заповнення електронної форми через персональний електронний кабінет суб'єкта декларування з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - Реєстр). У разі подання повідомлення через персональний електронний кабінет, таке повідомлення в паперовому вигляді не подається.»
Фото автора Ivan Samkov з Pexels