Адвокатське обʼєднання «Кріденс Партнерс» Credence Partners Law Firm
Захищаємо доброчесність!

НАЗК | повідомлення про суттєві зміни в майновому стані | повідомлення про відкриття валютного рахунка

Виключно письмове повідомлення про відкриття валютного рахунка в закордонному банку може вважатися належним виконанням антикорупційних зобов’язань

«Якщо посадовець та члени його сім’ї відкрили рахунок в закордонному банку, вони зобов’язані письмово повідомити про це НАЗК.

Виключно письмове повідомлення про відкриття валютного рахунка в закордонному банку може вважатися належним виконанням антикорупційних зобов’язань.

Ця вимога Закону України «Про запобігання корупції» діє в незмінній редакції з 2014 року і не може розширюватися підзаконними актами», - адвокат, старший партнер «КРІДЕНС ПАРТНЕРС» Ігор Степанов.

Нагадуємо, що НАЗК дозволило не подавати письмово повідомлення про відкриття валютного рахунка в установі банку-нерезидента, якщо таке повідомлення було подано шляхом заповнення електронної форми у персональному кабінеті Реєстру декларацій (датальніше: http://surl.li/jmnt).

Вимога статті 52 Закону України «Про запобігання корупції» (https://cutt.ly/WjPKvEz):

«1. У разі відкриття суб'єктом декларування або членом його сім'ї валютного рахунка в установі банку-нерезидента відповідний суб'єкт декларування зобов'язаний у десятиденний строк письмово повідомити про це Національне агентство у встановленому ним порядку, із зазначенням номера рахунка і місцезнаходження банку-нерезидента.

Порядок інформування Національного агентства про відкриття валютного рахунка в установі банку-нерезидента, а також про суттєві зміни у майновому стані визначаються Національним агентством.»

Вимога Порядку № 20 (реєстр. № 1366/29496):

«Суб'єкт декларування може подати повідомлення шляхом заповнення електронної форми через персональний електронний кабінет суб'єкта декларування з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - Реєстр). У разі подання повідомлення через персональний електронний кабінет, таке повідомлення в паперовому вигляді не подається.»

Фото автора Ivan Samkov з Pexels

Фото автора John-Mark Smith з Pexels
Замовлення зворотнього дзвінка
Замовити консультацію фахівця
Залишити відгук про нас