Адвокатське обʼєднання «Кріденс Партнерс» Credence Partners Law Firm
фінансовий контроль | повідомлення про суттєві зміни майнового стану

Повідомлення про суттєві зміни майнового стану: про що важливо пам'ятати

Звичайний громадянин України, який обіймає посаду Президента України, не подав повідомлення про суттєві зміни майнового стану, а звичайний громадянин України, який обіймає посаду голови НАЗК, склав два протоколи про адміністративне правопорушення за цим фактом.

 

Протягом найближчих 15 днів Печерський районний суд м. Києва вирішуватиме чи накладати на порушника стягнення за статтею 172-6 КУпАП – штраф від 1700 до 3400 грн.

У разі накладення такого стягнення особа вважатиметься такою, що притягалася до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією, у зв’язку із чим буде внесено відповідні відомості до так званого Реєстру корупціонерів – Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення.

Після цього звичайного громадянина України звільняють із займаної посади. Така вимога міститься в більшості нормативних актів України. Особа втрачає право вступу на державну службу, не може бути детективом НАБУ або прокурором.

В той же час Конституція України не має подібних вимог для Президента України.

Тому  кожен звичайний громадянин України, який є суб’єктом Закону України «Про запобігання корупції», має зробити декілька важливих речей:

 

ознайомитися з положеннями статті 52 Закону України «Про запобігання корупції»

 

звернути увагу, що НАЗК слід повідомляти про відкриття валютних рахунків за кордоном як суб’єктом декларування, так і членами його сім’ї

 

з’ясувати чи поширюються вимоги стосовно подання повідомлення про суттєві зміни майнового стану на посаду, яку обіймає суб’єкт декларування (перелік посад визначений у примітці до статті 50 Закону України «Про запобігання корупції» та спеціальному нормативному акті НАЗК і охоплюють широкий спектр керівних посад державних службовців, директорів державних підприємств, установ, організацій, посадовців місцевого самоврядування);

 

звернути увагу, що повідомлення про суттєві зміни майнового стану подаються суб’єктом декларування у Реєстрі декларацій протягом 10 днів з моменту ОТРИМАННЯ ДОХОДУ (заробітна плата, відпускні, нарахування та виплати відсотків за депозитами тощо), ПРИДБАННЯ МАЙНА (придбання автомобіля, квартири, нерухомості тощо), ЗДІЙСНЕННЯ ВИДАТКУ (оплата послуг, обмін валют тощо) у тому разі, якщо розмір доходу (видатку) або вартість набутого майна перевищує 101 тис. грн у 2020 році (96 тис. грн. у 2019 році).

 

Ми знаємо як захистити Вашу доброчесність

 

Контакти

ГОЛОВНИЙ ОФІС

Замовлення зворотнього дзвінка
Замовити консультацію фахівця
Залишити відгук про нас