Кріденс Партнерс Credence Partners
Захищаємо доброчесність

НАЗК | відкриття валютного рахунка

1 грудня 2021 року набрав чинності новий порядок повідомлення про відкриття валютного рахунка

1 грудня 2021 року набрав чинності новий Порядок інформування Національного агентства з питань запобігання корупції про відкриття валютного рахунка в установі банку-нерезидента (посилання: http://surl.li/avctd):

 

Якщо суб’єкт декларування або член сім’ї відкрив валютний рахунок в установі банку-нерезидента, він зобов’язаний повідомити НАЗК протягом 10 днів, які рахуються з дня, коли суб’єкт декларування чи член його сім’ї відкрив зазначений валютний рахунок, або з дня, коли суб’єкту декларування стало відомо або повинно було стати відомо про відкриття зазначеного валютного рахунка членом сім’ї.

Інформування здійснюється суб’єктом декларування шляхом заповнення відповідної електронної форми повідомлення про відкриття суб’єктом декларування або членом його сім’ї валютного рахунка в установі банку-нерезидента у персональному електронному кабінеті Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Якщо відкрито в один день декілька валютних рахунків в одній установі банку-нерезидента, суб’єкт декларування подає одне повідомлення із зазначенням номерів відповідних валютних рахунків і місцезнаходження установи банку-нерезидента.

Якщо валютні рахунки відкриті в один день як суб’єктом декларування, так і членом його сім’ї, або якщо валютні рахунки відкриті в різних установах банку-нерезидента, подаються окремі повідомлення стосовно кожної особи чи кожної установи банку-нерезидента.

У разі відмови члена сім’ї надати всю чи частину інформації суб’єкт декларування зазначає усю відому суб’єкту декларування інформацію про такий валютний рахунок і установу банку-нерезидента.

Повідомлення подається незалежно від того, перебуває суб’єкт декларування в Україні чи за її межами.

Паперова копія повідомлення до Національного агентства не подається.

Повідомлення включаються до Реєстру та не оприлюднюються в його публічній частині.

Відомості, якими суб’єкт декларування має володіти, щоб подати повідомлення:

найменування установи банку-нерезидента (англійською мовою), у якій відкрито рахунок;

повна адреса місцезнаходження установи банку-нерезидента;

SWIFT BIC-код установи банку-нерезидента або код банку за іншою міжнародною платіжною системою;

номер рахунку;

валюта;

дата відкриття рахунка.

 

Матеріал підготовлено адвокатом, старшим партнером адвокатського об'єднання "КРІДЕНС ПАРТНЕРС" Юлією ШЕВЧЕНКО.

Юлія Шевченко
Керівник, старший партнер
  • +38 (050) 356-03-94
  • yuliya.shevchenko9@gmail.com
  • Керівник КРІДЕНС ПАРТНЕРС, старший партнер, адвокат.
  • Спеціалізується на захисті та представництві інтересів в кримінальних, цивільних, адміністративних провадженнях з питань антикорупційного законодавства (подання декларацій, недостовірне декларування, необґрунтованість активів, незаконне збагачення тощо).
  • Працювала на керівних посадах в Національному агентстві з питань запобігання корупції (відділ проведення повних перевірок декларацій, відділ дотримання законодавств про конфлікт інтересів). Має досвід роботи в Міністерстві юстиції України, Державній виконавчій службі.

Контакти

 
Захищаємо доброчесність

 

 

 

Замовлення зворотнього дзвінка
Замовити консультацію фахівця
Залишити відгук про нас